गर्मीमा छालाको हेरचार गर्दा यी कुरामा ध्यान दिनुहोस्

Advertisement

गर्मी मौसममा छालाको विशेष हेरचाह गर्न आवश्यक छ । किनभने योबाल छालासँग सम्बन्धित धेरै समस्याहरू देखिन्छन्। गर्मी मौसममा पिम्पल, अँध्यारो जस्ता अन्य समस्याको जोखिम हुन्छ । अनुहार धुनुअघि प्रदूषण, हावा, फोहोरका कारण छालामा कुनै असर नपरोस् र अनुहार लामो समयसम्म चम्किलो र चम्किलो रहनका लागि केही सजिलो टिप्स अपनाउनु आवश्यक छ ।

फेसवाश बारम्बार प्रयोग नगर्नुहोस् 

गर्मीको मौसममा मानिसहरु बारम्बार फेसवाशको प्रयोग गर्छन् । तर यसरी फेसवाश बारम्बार प्रयोग गर्नु हुँदैन । यसको अत्याधिक प्रयोगले अनुहारलाई सुख्खा बनाउँछ । छालाको चमक कायम राख्न एक वा दुई पटकभन्दा बढी फेसवास प्रयोग नगर्नुहोस्।

अनुहारलाई पसिनाबाट जोगाउनुहाेस्

अनुहारमा पसिना आउनुका कारण प्रायः छाला चाउरी पर्छ । त्यसैले गर्मी मौसममा कपास वा रुमाल साथमा राख्नुहोस् ताकि पसिना आउँदा रुमाल प्रयोग गर्न सकियोस् । यसका साथै बारम्बार पसिना आउने हात अनुहारमा लगाउनु हुँदैन भन्ने कुरामा पनि ध्यान दिनु आवश्यक छ । यदि तपाईंले यसो गर्नुभयो भने, छाला संक्रमणको जोखिम बढ्न सक्छ।

सनस्क्रिन ठीकसँग प्रयोग गर्नुहोस्

फेसवास पछि आफ्नो छाला अनुसार सनस्क्रिन लगाउन कहिल्यै नबिर्सनुहोस्। सनस्क्रिनले छालालाई घामबाट बचाउने मात्र होइन, यसले छालाको चमक कायम राख्न र छालालाई आवश्यक मात्रामा पोषक तत्त्व पनि उपलब्ध गराउँछ।

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *